הפטר בפשיטת רגל

הפטר בפשיטת רגל

מהו צו הפטר בפשיטת רגל?

צו הפטר, זהו צו המוענק על ידי בית המשפט עבור חייב שהוכרז כפושט רגל. הצו למעשה מהווה את השלב האחרון בהליך פשיטת רגל, זאת לאחר כינוס נכסי החייב, חלוקתם ומתן מספר הגבלות (עיכוב יציאה מהארץ, ביטול כרטיסי אשראי ועוד) וההכרזה עצמה על החייב כפושט רגל.

הצו מהווה אסמכתא משפטית כי כל חובותיו של החייב נמחקו ומסיר את כל ההגבלות שניתנו לחייב במהלך ההליך. קבלת ההפטר מאפשרת לחייב לפתוח "דף חדש", להתייצב כלכלית ולהמשיך את חייו בראש שקט, ללא דאגה מחובות והתמודדות מול הנושים השונים.

קבלת צו ההפטר בבית המשפט

הבקשה לקבלת צו הפטר נידונה בבית המשפט המחוזי. בית המשפט יתרשם אם החייב שילם את חובותיו בהתאם ליכולתו הכלכלית וכן יבחן את תסקיר כונס הנכסים הרשמי בנוגע לחובותיו על מנת להתרשם אם החייב פעל בתום לב לאורך הליך פשיטת הרגל. בסיום הדיון בית המשפט יחליט אם לתת לחייב צו הפטר, לדחות את הבקשה או להעניק צו הפטר זמני.

סוגי הפטר

קיימים שלושה סוגי הפטר לצו ההפטר: חלוט, מותנה וחלקי.

צו הפטר חלוט – הצו אליו מייחלים החייבים, צו זה פוטר את החייב מכל חובותיו ומסיר את כל המגבלות שהוטלו עליו.

צו הפטר מותנה – משמעותו כי החייב עשוי לקבל צו הפטר חלוט זאת בתנאי כי הוא יסיים תהליך מסוים (כמו עמידה בצו תשלומים אותו הסדיר עם הנושים השונים).

צו הפטר חלקי – הצו פחות נפוץ והוא מוענק לחייב זאת במידה ובית המשפט מצא כי החייב פעל שלא בתום לב עבור חלק מחובותיו. כך שהחייב מקבל צו הפטר רק עבור חובותיו ה"כשרים" ואילו עבור החובות האחרים יימשך בנפרד הליך פשיטת הרגל.

הגשת בקשת צו הפטר בסיוע עורך דין פשיטת רגל

משרד עורך דין פשיטת רגל במרכז מאיה לביא בעל ניסיון רב בהליכי פשיטת רגל משלב הגשת הבקשה להליך פשיטת רגל ועד לקבלת צו ההפטר. אנו נסייע לכם בניהול ההליך באופן מקצועי ויעיל, תוך כדי הגעה להסדרים טובים עם הנושים וכן בהתנהלות מול בית המשפט על מנת שתקבלו את צו ההפטר בהקדם ותוכלו לפתוח דף חדש בחייכם.

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
דילוג לתוכן