עורך דין חדלות פירעון

עורך דין חדלות פירעון

עורך דין חדלות פירעון – לבדוק את כל האפשרויות
עורך דין חדלות פרעון

חדלות פירעון היא מצב בו אדם ( או תאגיד) אינם יכולים לפרוע את חובותיהם. במקרה שאדם מצוי בהליך של חדלות פירעון הדבר עלול להוביל לשינוי המצב המשפטי של אותו אדם ולכניסה להליכי פשיטת הרגל. במקרה שכזה מומלץ לקחת את שירותיו של עורך דין חדלות פרעון.

פעמים רבות אדם מגיע להליכים של חדלות פירעון עקב קריסה כלכלית או בשל מציאות כלכלית לא פשוטה כאשר אז לא יכול האדם לפרוע את חובותיו. במקרים מסוימים, לאחר בחינה של כל הנתונים, הדבר הנכון והכדאי ביותר הוא הליך של פשיטת רגל. עורך דין חדלות פרעון ידע להמליץ על ההליך הנכון ביותר עבור המקרה שלכם.

הכרזה על אדם כפושט רגל יכולה להיעשות הן ביוזמת החייב והן ביוזמת נושה של החייב. בכל מקרה, חשוב לבצע הליך זה עם צוות מיומן המתמחה בדיני פשיטת הרגל וזאת על מנת שלחייב יהיה ליווי מקצועי אשר יקל עליו את ההליך וילווה את החייב עד לקבלת הפטר מחובותיו תוך זמן קצר ולהתחלת דף חדש בחייו.

חדלות פירעון – מה החוק אומר?

בחודש מרס 2018 אישרה הכנסת את חוק חדלות הפירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 (להלן: "החוק") אשר ייכנס לתוקפו בספטמבר 2019. החוק מבטא מעבר מגישה של ענישה של חייבים לשאיפה לשיקום וכן להגדיל את חלקם של הנושים הקטנים בחלוקת החובות על חשבון המדינה והבנקים.

החוק מבדיל בין רוב החייבים שנקלעו למצב בו אינם יכולים לפרוע את חובם בשל התנהלת כלכלית לא נכונה או אירוע שאינו תלוי בהם (מחלה, פיטורים) לבין אנשים שמנצלים את החוק בחוסר תום לב. כדי לטפל באלו אשר מנצלים את ההליך יקבל כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) סמכויות פליליות.

הביטוי המובהק ביותר של הגישה השיקומית היא הכנסת כל הפרטים החייבים לתהליך תשלום ושיקום מוגבל בזמן של ארבע שנים. בסופו יקבלו רבים מהם הפטר, כלומר פטור מהמשך תשלום החובות ואפשרות לחזור לחיים כלכליים רגילים. בכך מבקש החוק לשים קץ למצב שבו אנשים שנים בהליכים בהוצאה לפועל, כשחייהם הכלכליים מושעים, וחובם רק הולך וגדל בגלל הריביות.

החוק נועד להשיג שלוש מטרות עיקריות

  • להביא לשיקומו הכלכלי של החייב כערך מרכזי בשים לב, בין היתר, לטובת הנושים, לתועלת המשק בכללותו ולקידום ערכים נוספים. כך למשל, שיקום כלכלי של תאגיד המצוי בקשיים והמשך פעילותו במשק עשוי להבטיח את שימורו של מקור פרנסה לעובדים וספקים ובכך להגדיל את הרווחה המצרפית.
  • להגדיל את שיעור החוב שייפרע לנושים, המהווים את אוכלוסיית הנפגעים העיקריים בהליכי חדלות פירעון. לפיכך, תכלית ההסדרים הינה להשיא את ערך נכסי החייב ולהקטין ככל האפשר את הפגיעה שתיגרם לנושים כתוצאה מהליכי חדלות הפירעון.
  • הגברת הוודאות ויציבות הדין בתחום חדלות הפירעון והפחתת הבירוקרטיה הקיימת.

במשרדנו מחלקה אשר מתמחה בהליכי חדלות פירעון ובהליכי פשיטת רגל. משרדנו מלווה שנים רבות חייבים אשר הגישו באמצעות משרדנו בקשה לפשיטת רגל וליווי החייבים עד לקבלת הפטר חלוט ויציאה לחיים חדשים ללא חובות. הלקוחות בחרו נכון כאשר לקחו החלטה לקחת את שירותו של עורך דין חדלות פרעון.

משרדנו מעניק ליווי מקצועי החל משלב קבלת ההחלטה ועד להגשת בקשה להכרזת החייב כפושט רגל, דרך ליווי מלא של עורך דין חדלות פרעון לאורך כל ההליך ועד לקבלת הפטר חלוט.

עו"ד מאיה לביא, שימשה בעבר בעבודתה במשרדים קודמים כעורכת דין חדלות פרעון חיצונית למספר תאגידים בנקאיים וצברה עקב כך ניסיון משפטי נרחב בנושא חדלות פירעון, עורך דין להסדרי חובות פירוקים וכעורך דין פשיטת רגל.

עורך דין חדלות פירעון מומלץ

חוסר היכולת לבצע תשלומים ולמצוא כספים נזילים היא אתגר כלכלי לא פשוט בכלל, שמאפיין משפחות בכל רחבי הארץ. הן בשל יוקר המחיה בישראל, והן בגלל ההתנהלות כלכלית לא אחראית, אנחנו רואים יותר ויותר זוגות צעירים שמוצאים את עצמם זקוקים לעזרה והכוונה בפתח המשרד של עורך דין חדלות פירעון ומבקשים לקבל ייעוץ משפטי בתהליך פתיחת תיק חדלות פירעון. זו היא ממש לא סיטואציה קלה, אשר נובעת מתוך צורך אמיתי לקבל עזרה, אבל חשוב להבין מה הן ההשלכות של פתיחת תהליכי חדלות פירעון באמצעות ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין המתמחה בתחום כמו עורכת הדין מאיה לביא, לפני שעושים צעדים כל כך דרסטיים ודרמטיים שמשנים את החיים של כולנו.

עורך דין מומחה לחדלות פירעון

היכולות של עורך דין חדלות פירעון להציע לכם ליווי, באות לידי ביטוי בכמה מאפיינים:

  1. יצירת תוכנית עבודה – קודם כל צריך להבין מה אתם מנסים להשיג. האם אתם רוצים לקבוע מטרות מראש ואילו מטרות אתם רוצים להציב כדי להתמודד עם ההליך לאורך הדרך?
  2. התמודדות עם הנושים השונים – צריך להבין מה היא האסטרטגיה להתמודדות עם הנושים השונים, ומה צריך לעשות כדי להגיע איתם להסכמה, כמו גם לבצע זאת בזריזות האפשרית כדי שאתם תתחילו לשלם את החוב שלכם.
  3. צמצום הסנקציות לאורך הדרך – ניתן להגיש בקשות שונות לאורך הדרך כדי לצמצם סנקציות בעקבות ההליך כמו למשל שלילת רישיון או צו עיכוב יציאה מהארץ, בהתאמה להתקדמות בתהליך השיקום שלכם, ולקצב התשלומים שאתם מציגים.

תכנון קבלת ההחלטות ברגע אחד

בסופו של עניין, המטרה בהליך חדלות פירעון היא לשקם אתכם ואת המצב הכלכלי שלכם, ועל כן כדאי מאוד לעבוד עם עורך דין שאיתו אתם יכולים להרגיש בנוח ולהציג את הקשיים ואת האתגרים שלכם לאורך הדרך. אז אל תפחדו לפנות לעזרתה של עורכת הדין מאיה לביא כדי לקבל את הפתרון הטוב שמגיע לכם. למאיה קיימת היכרות ארוכת שנים עם המערכות השונות ועם הצרכים המיוחדים שיכולים לשפר את איכות החיים שלכם לאורך התהליך המורכב.

עו"ד חדלות פירעון מאיה לביא

חוסר היכולת להעביר כספים מחשבונות שונים, לשלם על מוצרי צריכה שונים, או על שירותים שאנחנו כולנו חייבים לקבל, הם חלק מהסממנים לקיומה של בעיית חדלות פירעון אצל אנשים מן השורה. לא פשוט להגיע למצב שכזה, בוודאי אם יש לכם תשלומים שוטפים שאתם חייבים לשלם. במצב שכזה פנייה לעזרתו המקצועית של עו"ד חדלות פירעון, כמו עורכת הדין מאיה לביא, היא החלטה חיונית וחשובה שיכולה לעזור לכם לנהל את הליך חדלות הפירעון בצורה המקצועית הנכונה לכם. זה לא יהיה קל, אבל זה יהיה תהליך השיקום הנכון שאתם צריכים כדי לשמור על הכספים שלכם למשך שנים ארוכות ובצורה האחראית הנכונה.

משרד עו"ד חדלות פירעון להצלחת ההליך כולו

עו"ד חדלון פירעון יכול לעזור לכם לצלוח את הליך חדלות הפירעון כולו, מכמה סיבות ובכמה דרכים:

  1. הידע והניסיון של עורך הדין מאפשר לכם לקבל את ההחלטות הנכונות בשבילכם- זה בא לידי ביטוי בדברים הכי קטנים שיש, אבל בסופו של יום עורך הדין המתמחה בחדלות פירעון יודע איך לתת את המענה הנכון לצרכים שלכם.
  2. הגשת הבקשות בשפה המשפטית הנכונה- זו היא המיומנות הכי חשובה והכי קריטית להצלחתו של כל הליך משפטי, ואם אתם מנהלים את ההליך בשפה הנכונה, הוא יעבור בצורה חלקה וברורה יותר.
  3. צמצום ההשפעה על שגרת היום יום שלכם- למשל על ידי יצירת הסדר חוב שאתם יכולים לעמוד בו בצורה ראלית, לאורך השנים.

בבית המשפט או מול הנושים – צריך ייצוג מהימן

לא משנה באיזה סיטואציה אתם נמצאים, בזכות הידע והניסיון של עורך הדין שאיתו אתם בוחרים לעבוד, אתם תצליחו לייצר את הפתרון הנכון ביותר עבור הסיטואציה שבה אתם נמצאים, ולהבטיח את העתיד הכלכלי של המשפחה שלכם. אז אל תוותרו על ייצוג אמין, מקצועי ומדויק, אשר יכול לשרת אתכם לטווח הארוך ולתת לכם את הפתרונות שאתם מצפים לקבל ברגע שבו אתם הכי חייבים את העזרה. מתלבטים אל מי לפנות? על בסיס הידע והניסיון המקצועי של עורכת הדין מאיה לביא, היא יכולה למצוא פתרונות לכל צורך ושאלה ולהציע ליווי דיסקרטי בתהליך חדלות פירעון.

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
×

שיחת ווטסאפ

דילוג לתוכן
קידום עורכי דין