עורך דין חדלות פרעון

עורך דין חדלות פרעון

עורך דין חדלות פרעון – לבדוק את כל האפשרויות
עורך דין חדלות פרעון

חדלות פירעון היא מצב בו אדם ( או תאגיד) אינם יכולים לפרוע את חובותיהם. במקרה שאדם מצוי בהליך של חדלות פירעון הדבר עלול להוביל לשינוי המצב המשפטי של אותו אדם ולכניסה להליכי פשיטת הרגל. במקרה שכזה מומלץ לקחת את שירותיו של עורך דין חדלות פרעון.

פעמים רבות אדם מגיע להליכים של חדלות פירעון עקב קריסה כלכלית או בשל מציאות כלכלית לא פשוטה כאשר אז לא יכול האדם לפרוע את חובותיו. במקרים מסוימים, לאחר בחינה של כל הנתונים, הדבר הנכון והכדאי ביותר הוא הליך של פשיטת רגל. עורך דין חדלות פרעון ידע להמליץ על ההליך הנכון ביותר עבור המקרה שלכם.

הכרזה על אדם כפושט רגל יכולה להיעשות הן ביוזמת החייב והן ביוזמת נושה של החייב. בכל מקרה, חשוב לבצע הליך זה עם צוות מיומן המתמחה בדיני פשיטת הרגל וזאת על מנת שלחייב יהיה ליווי מקצועי אשר יקל עליו את ההליך וילווה את החייב עד לקבלת הפטר מחובותיו תוך זמן קצר ולהתחלת דף חדש בחייו.

חדלות פירעון – מה החוק אומר?

בחודש מרס 2018 אישרה הכנסת את חוק חדלות הפירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 (להלן: "החוק") אשר ייכנס לתוקפו בספטמבר 2019. החוק מבטא מעבר מגישה של ענישה של חייבים לשאיפה לשיקום וכן להגדיל את חלקם של הנושים הקטנים בחלוקת החובות על חשבון המדינה והבנקים.

החוק מבדיל בין רוב החייבים שנקלעו למצב בו אינם יכולים לפרוע את חובם בשל התנהלת כלכלית לא נכונה או אירוע שאינו תלוי בהם (מחלה, פיטורים) לבין אנשים שמנצלים את החוק בחוסר תום לב. כדי לטפל באלו אשר מנצלים את ההליך יקבל כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) סמכויות פליליות.

הביטוי המובהק ביותר של הגישה השיקומית היא הכנסת כל הפרטים החייבים לתהליך תשלום ושיקום מוגבל בזמן של ארבע שנים. בסופו יקבלו רבים מהם הפטר, כלומר פטור מהמשך תשלום החובות ואפשרות לחזור לחיים כלכליים רגילים. בכך מבקש החוק לשים קץ למצב שבו אנשים שנים בהליכים בהוצאה לפועל, כשחייהם הכלכליים מושעים, וחובם רק הולך וגדל בגלל הריביות.

החוק נועד להשיג שלוש מטרות עיקריות

  • להביא לשיקומו הכלכלי של החייב כערך מרכזי בשים לב, בין היתר, לטובת הנושים, לתועלת המשק בכללותו ולקידום ערכים נוספים. כך למשל, שיקום כלכלי של תאגיד המצוי בקשיים והמשך פעילותו במשק עשוי להבטיח את שימורו של מקור פרנסה לעובדים וספקים ובכך להגדיל את הרווחה המצרפית.
  • להגדיל את שיעור החוב שייפרע לנושים, המהווים את אוכלוסיית הנפגעים העיקריים בהליכי חדלות פירעון. לפיכך, תכלית ההסדרים הינה להשיא את ערך נכסי החייב ולהקטין ככל האפשר את הפגיעה שתיגרם לנושים כתוצאה מהליכי חדלות הפירעון.
  • הגברת הוודאות ויציבות הדין בתחום חדלות הפירעון והפחתת הבירוקרטיה הקיימת.

במשרדנו מחלקה אשר מתמחה בהליכי חדלות פירעון ובהליכי פשיטת רגל. משרדנו מלווה שנים רבות חייבים אשר הגישו באמצעות משרדנו בקשה לפשיטת רגל וליווי החייבים עד לקבלת הפטר חלוט ויציאה לחיים חדשים ללא חובות. הלקוחות בחרו נכון כאשר לקחו החלטה לקחת את שירותו של עורך דין חדלות פרעון.

משרדנו מעניק ליווי מקצועי החל משלב קבלת ההחלטה ועד להגשת בקשה להכרזת החייב כפושט רגל, דרך ליווי מלא של עורך דין חדלות פרעון לאורך כל ההליך ועד לקבלת הפטר חלוט.

עו"ד מאיה לביא, שימשה בעבר בעבודתה במשרדים קודמים כעורכת דין חדלות פרעון חיצונית למספר תאגידים בנקאיים וצברה עקב כך ניסיון משפטי נרחב בנושא חדלות פירעון, עורך דין להסדרי חובות פירוקים וכעורך דין פשיטת רגל.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
דילוג לתוכן