מימוש משכנתא

מימוש משכנתא

רוב הציבור בישראל רוכש את דירת או בית מגוריו באמצעות הלוואת משכנתא. לעתים הלווים נקלעים למצבים אשר אינם מאפשרים להם להחזיר לבנק בכל חודש את תשלומי המשכנתא, למשל במקרי מחלה, פיטורים, קשיים כלכליים בעסק ועוד.
במידה וחולף זמן מסוים והלווה אינו משלם, הבנק למשכנתאות או הגוף המלווה יבקש למכור את הנכס בהליך הנקרא מימוש משכנתא.

חוק ההוצאה לפועל מנסה ככל הניתן להתחשב באותם אנשים (לווים), על מנת שלא להשאירם ללא קורת גג. מכאן שרשם ההוצאה לפועל יוודא כי לחייב ולבני ביתו יימצא סידור מגורים חלופי סביר.
לפני לקיחת משכנתא, רצוי להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל על מנת שזה יבחן את סעיפי הסכם המשכנתא, היות ולעתים הבנק מכניס סעיף לפיו הוא פטור מנושא הדיור החלופי או שקיימת הגבלת זמן בעניין זה (ולאחר תקופה זו כן ניתן למכור את הדירה).

מכירת דירת או בית מגורים במסגרת מימוש משכנתא, הינה תחום התמחות רגיש במיוחד, היות ומדובר בבית של החייב.
על החייב לשלם את החוב תוך 20 ימים, או להודיע כי בכוונתו למכור בעצמו את הנכס. הבנק למשכנתאות (הזוכה) מגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה למימוש משכנתא במידה והחייב (האדם שלקח את ההלוואה) לא עמד בתשלומים.
רשם ההוצאה לפועל יצווה על מכירת הדירה הממושכנת.

במידה וקיבלתם פניה, במכתב או במסמך אחר, לעניין מימוש משכנתא לגבי דירת המגורים שלכם, עליכם לפנות מיד לעו"ד הוצאה לפועל על מנת שעורך הדין יבקש להשהות את ההחלטה ולדאוג לסידור מגורים חלופי לחייב ולבני משפחתו.
חשוב לדעת שעל החלטה של רשם להוצאה לפועל בדבר מכירת דירה או בית, ניתן להגיש ערעור לבית משפט השלום תוך 20 ימים, מבלי הצורך לקבל רשות ערעור.
בתיק דיני משפחה, הערעור יוגש לבית משפט לענייני משפחה תוך 15 ימים.

לעניין מימוש משכנתא על פי חוק ההוצאה לפועל, עורך דין מומחה בדיני הוצאה לפועל יידע להגן על האינטרסים שלכם ובכך להגן על מצבכם הכלכליים, מול הלחץ שמפעיל הבנק הזוכה על מנת לגבות את חובו במהירות.
עורך הדין ידאג לכך שאתם ובני ביתכם תקבלו אפשרות לגור בדירה אחרת או שתקבלו תשלום של פיצויים.

ישנה חשיבות רבה לפנות באופן מיידי למשרדנו בכל מקרה בו פנו אליכם לעניין מימוש המשכנתא, או בכל מקרה בו קיים אצלכם חשש בנוגע למכירת דירתכם בקשר עם חוב למשכנתא.

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
דילוג לתוכן