עורך דין שיקום כלכלי

עורך דין שיקום כלכלי

עורך דין שיקום כלכלי

נקלעתם לחובות? הנושים רודפים אחריכם? אפשר להינצל מהחובות! המשיכו לקרוא וגלו איך עורך דין שיקום כלכלי יכול לסייע לכם.

לשכת – ההוצאה – לפועל. שלושת המילים הפשוטות האלה מספיקות כדי לעורר פחד גם בקרב האמיצים ביותר. לשכת ההוצאה לפועל מחזיקה סמכויות נרחבות – והם לא מהססים להפעיל אותם כאשר חייב אינו משלם את חובותיו: הם יכולים להיכנס לבית שלכם, לקחת חפצים ורהיטים, להקפיא חשבונות בנק, לאסור עליכם לצאת מישראל ואפילו לקחת לכם את רשיון הנהיגה.

איך מונעים מכל זה לקרות?

אף אחד לא רוצה שיפגעו לו בזכויות, יחלטו לו רכוש ויטרידו את מנוחת בני משפחתו. לכן, במקרה שבו אתם נקלעים לחובות שאתם לא מצליחים לשלם – חשוב מאוד לפנות לעורך דין שיקום כלכלי שיעזור לכם להתחיל בהליכי חדלות פירעון.

הליך חדלות פירעון – או בשמו המוכר יותר- פשיטת רגל – הינו הליך שנועד לאפשר לחייבים לשלם את אחוז מסוים מיתרת חובותיהם כפי יכולתם ולהנות מהפטר כספים על יתרת החובה.

בשנת 2018 עבר חוק חדלות פירעון החדש בכנסת בהובלתה של איילת שקד שרת המשפטים דאז. החוק החדש יצר מהפכה באופן הטיפול בחייבים בישראל, כאשר המטרה העיקרית של השינוי הוא לשים במרכז את השיקום הכלכלי ואת זכויות החייב. במסגרת השינויים בוטלו החוקים שאיפשרו לשים חייב במאסר והוטבו התנאים לקבלת הפטר. החוק החדש קבע, בין השאר, מקסימום של ארבע שנים לתשלום עד לקבלת הפטר כספים מלא. 

אם החוקים כל כך מקלים, למה חייב לקחת עורך דין שיקום כלכלי?

כאשר אדם נקלע לחובות, ישנם שני דרכים עיקריות בהן ניתן לערב את ההוצאה לפועל ואת בתי המשפט:

בקשה של הנושים 

נושים יכולים לפנות באמצעות עורך דינם אל רשם ההוצאה לפועל ואל בית המשפט בבקשה לכפות על החייב להתחיל בהליכי חדלות פירעון. כאשר הנושים פונים אל לשכת ההוצאה לפועל, הם מקבלים שליטה מלאה על התהליך והחייב נחשב כאדם שמנסה להתחמק מחובותיו.

בקשה של החייב

החייב יכול לפנות באמצעות עורך דינו אל רשם ההוצאה לפועל ואל בית המשפט בבקשה להתחיל בהליכי חדלות פירעון וקבלת הפטר. חייב שהתחיל בעצמו את הליך פשיטת הרגל מקבל שליטה גדולה יותר על התהליך. הדבר חשוב במיוחד עבור בעלי חברות ותאגידים אשר פעמים רבות מצליחים לשמור על חלק מהחברה בבעלותם עם סיום הליך פשיטת הרגל.

ללכת על הטובים ביותר

כשזה מגיע לכסף ולנכסים שלכם, אסור להתפשר על פחות מהטוב ביותר. פנו עוד היום למשרד עו"ד מאיה לביא לקביעת פגישה חינם עם עורך דין שיקום כלכלי.

ראו עוד: כינוס נכסים | חשבון מוגבל חמור | עורך דין פירוק חברות | ביטול הגבלה חמורה | עורך דין דיני בנקאות

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
דילוג לתוכן