עיכוב יציאה מהארץ בהוצאה לפועל

עיכוב יציאה מהארץ בהוצאה לפועל

אחת הסנקציות הנפוצות אשר מוטלות על חייב בהוצאה לפועל היא צו עיכוב יציאה מהארץ, אשר נרשם במשטרת הגבולות. אין ספק כי סנקציה זו אינה נוחה ויכולה לפגוע בחייב בדרכים רבות – אם זה ביציאה לחופשה בחו"ל, ניהול ופגישות עסקים, ביקור משפחה ועוד.

בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ

ייתכן כי אושר צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד החייב עוד בטרם קיבל את הצו פיזית. הלכך, על מנת למנוע עגמת נפש בשדה התעופה יש לבצע בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ מול רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול. יש לשלוח צילום ת.ז לפקס 02-6469441, להתקשר למספר *3450 ולאחר מספר שאלות לקבל תשובה אם אכן קיים צו עיכוב נגד החייב.

נגד מי מוגש צו העיכוב?

הסנקציה יכולה להינתן ע"י ההוצאה לפועל בכל מקרה בו כל אדם נמצא חייב וטרם הסדיר את חובו – בין אם זה בעקבות אי תשלום מזונות, חשבון מוגבל בעקבות חובות בבנק, חובות לעירייה וכן חייב המבקש איחוד תיקים או אשר הוכרז כמוגבל באמצעים. הסנקציה שכיחה יותר בשלבים מתקדמים יותר בהם יש חשש כי החייב ייצא מהארץ, אך היא יכולה להינתן בכל שלב, גם בתחילתו של ההליך.

פעולות למניעת עיכוב יציאה מהארץ עוד בטרם מתן הצו

החייב יכול לפעול עוד בטרם מתן הצו על מנת למנוע את מתן צו באמצעות חקירת יכולת בהוצאה לפועל. זאת, על מנת להוכיח לרשם ההוצאה לפועל כי אין ביכולתו לשלם את החוב אשר הוטל עליו ואין מדובר כאן במקרה של חייב המשתמט משתלום החוב. כמו כן, ניתן למנוע את העיכוב במקרה בו החייב מבקש להסדיר את חובותיו באמצעות הליך איחוד תיקים.

פעולות לביטול הצו

החייב יכול להגיש בקשה לביטול צו עיכוב היציאה מהארץ אשר תשכנע את רשם ההוצאה לפועל כי מדובר בסיבה המצדיקה את ביטולו. בנוסף, ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכים (המשהה את כל ההליכים בתיק) או בקשה להשהיית הליך המשהה הליך מסוים בלבד. כמו כן, ניתן לפעול מול בית המשפט באמצעות הגשת ערעור על צו עיכוב היציאה מהארץ וכן להגיש בקשה לעיכוב הליכים. ובנוסף להתייעץ עם עורך דין.

ביטול צו העיכוב בסיוע עורך דין הוצאה לפועל

משרד עורכי דין מאיה לביא המתמחה בתחום ייצוג בהוצאה לפועל יסייע לכם לבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ. המשרד יגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל, החתומה על ידי עורך דין, אשר מציגה טיעונים רלוונטיים ומוצדקים אשר ישכנעו את הרשם לבטל את הצו.

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
דילוג לתוכן