פירוק חברה

פירוק חברה

עורך דין פירוק חברות – ליווי צמוד של משרדנו

אנו כמשרד עורכי דין שמתמחה בין היתר בדיני פירוק חברות, נעמוד לצדיכם ברגע הקשה בו תתבקשו לפרק את החברה. ברגע לא נעים זה, חשוב שתקבלו ליווי צמוד של עורך דין פירוק חברות שמתמחה בתחום. אל תהססו פנו אלינו כדי לקבל מידע נוסף. הכנו עבורכם מאמר קצר שיעשה  לכם סדר בסוגי הפירוק.

פירוק חברה מרצון בהליך מזורז

משרדינו צבר ניסיון רב בהליך של פירוק מרצון לצורך סגירת החברה ומחיקתה מספרי רשם החברות תוך מתן שירות יעיל, מהיר ומקצועי בדרך אל התוצאה המיוחלת קרי, סגירת החברה, פירוקה וחיסולה!

פירוק ע"י בית המשפט

הגשת בקשה לפירוק חברה (פשיטת רגל של חברה) יכול ותוגש על ידי נושי החברה, בעל מניות בחברה או מטעם עובדי החברה.

עילות לפירוק חברה

קיומה של חדלות פרעון (אי סולבנטיות) הינה אחת מן העילות הקבועות בפקודת החברות בה ניתן לבקש את פירוקה של החברה.
פירוק מן הצדק ומן היושר- אחת מן העילות לפירוק חברה המוזכרת בחוק הינה "מן הצדק ומן היושר". עילה זו הינה אמורפית, ובכך מאפשרת לבית המשפט שיקול דעת נרחב.

עילה זו משמשת כיום כעילה המרכזית ביותר בבקשות מטעם בעלי מניות בחברה בעת פירוק החברה. אחד המקרים הנכללים בגדר עילה זו הינו "מבוי סתום"- מצב בו קיים חוסר הסכמה עקרוני בין בעלי המניות בחברה , אשר מקשה על ניהולה השוטף. משרדינו עוסק בתחום פירוק החברות, ובכלל זה בייצוג תאגידים ובעלי מניותיהם בהתנגדויותיהם להליכי הפירוק הנפתחים בעניינם וכן ייצוג נושים בהגשת בקשה מטעמם לפירוק חברה.

עורך דין פירוק חברות מאיה לביא

פירוק חברה מרצון

פירוק החברה שאתם מחזיקים הוא שלב בלתי נמנע לעיתים בעקבות תהליכים וקשיים כאלה ואחרים שאתם עוברים כבר שנים ארוכות, על כמה וכמה כאשר אתם לא רואים איך אפשר לשמור על כל מרכיבי החברה באותה המתכונת למשך תקופה ארוכה לעתיד. עם זאת, אתם חייבים לדאוג לאינטרס של החברה מבחינה כלכלית ורעיונית, על כמה וכמה אם חשוב לכם להצליח לבצע פירוק בצורה מקצועית. לפיכך, ההחלטה הנכונה ביותר מבחינתכם היא לפנות לתהליך פירוק חברה מרצון שמתבסס על הסכמות בין כל השותפים ובעלי המניות השונים. את תהליך זה מומלץ לבצע בליווי הצוות המקצועי של משרד עורכי הדין מאיה לביא אשר יכול לאפשר לכם לקבל מידע, אבל גם לקבל החלטות בצורה הנכונה ביותר.

כיצד ניתן לבצע פירוק חברה מרצון?

באופן עקרוני תמיד אפשר לפרק חברה- זה יכול להיות בעקבות ריב ולהתנהל בצורה אגרסיבית ולא מחושבת, אבל הדרך הנכונה והבריאה ביותר לפרק חברה, בעיקר אם יש שותפים בעלי משמעות לחברה, היא על ידי תהליך פירוק חברה מרצון. בתהליך כזה יש משמעות לרצון ולדעה של כל אחד מאנשי המקצוע המעורבים בצוות ההנהלה של החברה, ולטווח הארוך מדובר על תהליך בהסכמה אשר מביא תוצאות הרבה יותר טובות ממה שאתם יכולים לדמיין לעצמכם, בנוסף לכך שהוא יכול להעניק לחברה אפשרויות עתידיות גם כאשר חלק מהשותפים מבקשים לעבור הלאה לפרויקט הבא. להחלטה כזו מתלווה גם אחריות רבה, מה שהופך את המותג שלכם למותג הרבה יותר חזק ועוצמתי בעיניי המתחרים, ומה שמאפשר לשמור על החברה לאורך זמן בזכות החלטות רציניות.

פירוק חברה מרצון מזורז – נפרדים מהשותפות כידידים

מה שצריך לעשות בשלב שבו אתם מחליטים לפרק את החברה ואת השותפות המקצועית, הוא לחפש עורך דין בעל מומחיות בתהליך פירוק חברות מרצון. היכולות של עורך הדין המתמחה בתחום זה הן נרחבות והוא יעזור לכם קודם כל להבין איך מנהלים את התהליך בצורה הטובה ביותר ואיך שומרים על הזכויות של כל אחד ואחת מהמעורבים לאורך העבודה המשותפת. עורכת הדין מאיה לביא תעזור לכם להבין בדיוק איך מנהלים תהליך פירוק חברה מרצון ואיך שומרים על הזכויות של כל צוות הניהול ושל העובדים לטווח הארוך.

פירוק חברה חדלת פירעון

ניהול חברה היא אולי המשימה הגדולה ביותר בחיים שלכם, אבל היא גם אתגר לא פשוט בכלל כאשר יש לכם כמה וכמה שותפים ואתם רוצים לדחוף את החברה בכיוונים שונים. אחרי כמה וכמה שנים של ניסיונות לנהל כך את החברה שלכם, ברור לכם שאי אפשר להמשיך בצורה כזו וצריך למצוא פתרונות כמה שיותר אפקטיביים לסיטואציה שבה אתם נמצאים. המחלוקות מחמירות והצורך לקבל החלטות חשובות בנוגע לעתיד של החברה משפיע על כל המעורבים בתהליך, עד שאתם מחליטים על פירוק חברה כדי לשמור על האינטרסים של המותג למרות חוסר ההסכמה בין השותפים השונים בתהליך. פירוק חברה היא משימה מקצועית שדורשת עורכת דין מנוסה כמו עורכת הדין מאיה לביא, ולכן כדאי לכם לפנות לייעוץ ראשוני לפני שאתם מקבלים החלטות כל כך גדולות וכל כך חשובות בנוגע לחברה החשובה שלכם.

איך מתנהל תהליך פירוק חברה?

פירוק חברה הוא תהליך משפטי רשמי- צריך לפנות לרשם החברות להגיע להסכם בין כל המנהלים והשותפים בחברה, כמו גם לידע את המשקיעים ואת בעלי המניות, ולדאוג לפתרון לעובדים במחלקות השונות בהתאם להחלטות שהתקבלו בתהליך הפירוק. משום כך, עדיף לקבל ליווי וייעוץ של עורך דין מומחה בתהליך פירוק חברה עוד לפני שאתם מביאים את הרעיון לשולחן. בסופו של יום, למרות שיש ביניכם ובין השותפים שלכם מחלוקת על אופן ניהול החברה, האינטרס המשותף הוא לשמור על החברה עד כמה שאפשר גם במהלך הפירוק, ולכן כדאי לפעול בשיתוף פעולה ולהציג כלפי חוץ חזית אחידה בין כל השותפים.

ניהול נכון של התהליך, הוא בחירה חכמה

הניהול הנכון והאחראי של תהליך פירוק החברה שלכם בסופו של יום הוא היתרון הגדול ביותר שעומד לפניכם- אם אתם מסוגלים להיות בוגרים ולדאוג לאינטרס של החברה, אתם תצליחו לשמור על החברה גם תחת תנאים מאתגרים למדי בשלמותה עד כמה שאפשר. זה לא יהיה פשוט בעיקר בגלל שיש לכם סנטימנט מאוד מורכב כלפי הסיטואציה, אבל אם אתם מאמינים בצורך של התהליך שיבוצע על הצד הטוב ביותר בעזרתו של עורך דין עליו אתם סומכים, אז בהחלט תוכלו להיות בטוחים כי הוא יתנהל כראוי. לא יודעים אל מי לפנות? עורכת הדין מאיה לביא בעלת ניסיון של שנים רבות בתחום ותשמח לסייע לכם לשמור על המותג גם בתהליך פירוק החברה עצמה.

פירוק מרצון

אחרי שנים שאתם מתנהלים ביחד, החברה שברשותכם הגיעה למצב מיצוי, ישנם חילוקי דעות בין המנהלים השונים של החברה ואתם מחליטים לסיים את השותפות ברוח טובה טרם הדברים ידרדרו. למרות שחילוקי דעות בדרך כלל מובילים לסכסוכים עקובים מדם, אתם יכולים להבין יחדיו כי אתם מעוניינים לשמור על רוח טובה ולעבור תהליך פירוק מרצון של החברה שברשותכם על מנת להימנע מהשלכות הרות גורל על החברה והמותג. במצב כזה, המשימה המרכזית והכי חשובה שעליכם לבצע היא לחפש עורך דין אשר יכול לעזור לכם בתהליך פירוק מרצון של חברה ולהבטיח שאתם מנהלים את הסיטואציה על בסיס הסכמות משותפות בין כל השותפים. עורכת הדין מאיה לביא מסוגלת לספק פתרונות לשאלות מסוג זה ולהציע לכם ידע וניסיון חשובים מאוד בדרך למציאת הפתרון הרלוונטי לכם.

פירוק מרצון – סיומה של שותפות עסקית מקצועית

הסיום של השותפות העסקית שלכם יכול להיות מורכב מאוד ויכול להיות גם מאוד סנטימנטלי. לא פשוט לסיים שיתוף פעולה, גם אם אתם נמצאים בריב וגם אם אתם באמת לא רוצים להיות יותר חלק מהחברה. זאת אומרת, תהליך פירוק מרצון של החברה הוא המוצא האחרון שיש לכם לפני שאתם צריכים לשנות את דרך הפעולה שלכם ולפגוע בחברה שעמלתם רבות על בנייתה. חשוב לזכור כי שותפות עסקית ומקצועית היא לא שותפות בחיים, ובהחלט אפשר לסיים את החוויה בזכות הגעה להסכם המחייב את שני הצדדים, ודואג ליצירת איזון בין כל המעורבים, המתחשב גם בצוות העובדים של החברה שאתם מנהלים.

לא צריך לריב כדי לפרק חברה

כמו שאתם בוודאי מצליחים להבין, לא צריך לריב בשביל לפרק את החברה שבה אתם השקעתם כל כך הרבה מאמצים ומשאבים. מה שכן אפשר לעשות, הוא לדאוג לחלוקה הוגנת של האחריות ושל הזכויות, ולהבטיח שאתם מוצאים פתרון לכל אחת מן השאלות שנשארו לא פתורות לאורך הדרך עד לרגע שבו תוכלו לסיים את השותפות בהצלחה. כאן נכנסת לתמונה עורכת הדין מאיה לביא אשר תוכל לעזור לכם לקחת את ההחלטה וגם לנסח את ההסכם הרלוונטי לכל הצדדים.

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
×

שיחת ווטסאפ

דילוג לתוכן
קידום עורכי דין