שיקים חוזרים

שיקים חוזרים

גביית צ'קים חוזרים מחייבים

יש מגוון רחב של דרכים שבהן אנחנו יכולים להעביר כספים ותשלומים לגורמים שונים, ולכל אחת מן הדרכים האלו יש את היתרונות המיוחדים שלה, אך גם את החסרונות. העברות כספים באמצעות צ׳קים הן העברות חשובות מאוד, בייחוד מפני שאתם יכולים להשתמש בהן בשביל לתכנן את ההוצאות שלכם ולשלם באופן שנוח לכם על שירותים כמו שכירת דירה בנוחות. עם זאת, אם יש אתם מתמודדים עם צ'קים חוזרים בעקבות קושי אמיתי לעמוד בסכום שנקבע, אתם חייבים לעצור הכל ולפנות לעזרתו של עורך דין על מנת להבין איך מתמודדים עם הבעיה. עורכת הדין מאיה לביא יודעת לתת לכם תשובות לשאלות אבל גם ליווי עם כל הפתרונות המשפטיים המקובלים, כך שאתם תצליחו לשמור על הזכויות שלכם בסיטואציה מורכבת ומבלבלת.

איך להתמודד עם צ'קים חוזרים?

השאלה הראשונה שצריכה לעלות על הפרק כאשר יש לכם צ'קים חוזרים היא מדוע הם חוזרים- אם מדובר על טעות כתיב או טעות תכנית כלשהיא, הפתרון הוא פתרון פשוט יחסית ואפשר אפילו בתיאום מול הבנק לבטל את הצ'קים כדי לתקן את הטעות, אבל כאשר מדובר על בעיה בפירעון הצ'קים, זוהי סכנה ממשית לחשבון הבנק שלכם שיכולה להוביל אתכם במהירות למצב של חדלות פירעון- סיטואציה שבה אתם לא רוצים למצוא את עצמכם בשום שלב של הדרך. כאן העצות והניסיון של עורך דין מקצועי ומנוסה יכולים להיות חיוניים מתמיד, ואפילו להשפיע על הפתרון שאתם מוצאים לטובה.

צ'קים חוזרים ללא כיסוי – הלחץ לא יעזור אלא רק יהיה יותר בעייתי

אם אתם פועלים מתוך לחץ, אתם בדרך כלל עלולים לסבך את המצב שלכם, ועל אף שהמצב אכן מלחיץ ומבלבל, יש לנקוט בפעולות הנכונות על מנת להתמודד עימו באופן מיטבי, תוך מימוש זכויותיכם והתנהלות משפטית נבונה. בדיוק מהסיבה הזו, חשוב לעצור לרגע אחד, לקחת נשימה עמוקה, ולהתייעץ עם עורכת הדין מאיה לביא, כדי לקבל את הפתרון הרלוונטי ביותר לצרכים שלכם ולדרישות שלכם בעת הזו. מכאן ואילך, האחריות תהיה שלכם לפעול על פיה יעוץ שקיבלתם, ולדאוג לטיפול נכון בצורה הכי מקצועית שיש.

גביית צ'קים חוזרים מחייבים

צ'קים חוזרים

אצל מרבית האוכלוסיה, תשלום שכר הדירה מתבצע בדרך כלל בעזרת שיקים שאתם כותבים כמה חודשים מראש ונפרעים מדי חודש בחודשו. אך לעיתים צצות בעיות ומצבים בהם אתם מגלים כי על אף הניסיון לעמוד בתשלומים, בעל הבית מלין כי השיקים חוזרים ולא נפרעים, וכי הוא איננו מקבל את התמורה שלו על הדירה באופן ראוי. זהו מצב מורכב לכל הדעות שדורש התייחסות מהירה מאוד, ומחייב אתכם להבין מה הוא מקור הבעיה שלכם- כמו כן, יש לתת את הדעת על כך כי שיקים חוזרים יכולים במהירות להתפתח לכדי בעיה משפטית מאתגרת לגמרי, אשר על מנת להתמודד איתה תהיו חייבים לפנות לעזרתה של עורכת הדין מאיה לביא, על מנת לקבל את הייעוץ המשפטי שמגיע לכם ולהבין יחדיו באיזו צורה צריך לפעול בשביל לשמור על הזכויות שלכם ולדאוג לכך שיהיו לכם פתרונות למצב, שיעצרו את כדור השלג המתגלגל.

מה היא המשמעות של שיקים חוזרים?

ברמה העקרונית, המשמעות של שיקים חוזרים היא חוסר יכולת לפרוע את התשלום על כל מוצר או שירות שהוא, מתוך חשבון הבנק שלכם, בגלל בעיה כלשהי בחשבון. זו יכולה להיות בעיה טכנית באופן כתיבת השיקים, או בעיה שקשורה לפירעון הכסף עצמו. אם מדובר על חדלות פירעון, אז בעצם הגעתם לתקרה המקסימלית של משיכת כספים מן החשבון שלכם, והבנק לא מאשר את ביצוע העברת הכספים עד להסדרת החוב שלכם אליו. עליכם לזכור כי כתיבת שיקים ללא כיסוי היא עבירה על החוק, אז כדאי לעצור הכל ולהבין איך מתמודדים עם הבעיה- גם ברמת ניהול הכספים שברשותכם, וגם ברמת הטיפול המשפטי במצב של חדלות פירעון כדי להמשיך ולשלם על השירותים והמוצרים שאתם צריכים ולדאוג למשפחה שלכם.

גביית שיקים חוזרים בהוצאה לפועל

העזרה של עורכת דין המתמחה בכל הנוגע אל חדלות פירעון ושיקים חוזרים כמו עורכת הדין מאיה לביא היא עזרה חשובה במיוחד, גם בהבנת הסיטואציה אבל גם ביצירה פתרון רלוונטי בתור עורכת הדין שמלווה אתכם שלב אחרי שלב בתהליך השיקום הכלכלי. עורכת הדין למעשה פונה לגורמים הרלוונטיים בפניות משפטיות, ויוצרת תהליך ברור שאתם יכולים לקחת בו חלק כדי לאפשר לעצמכם לייצר את חוויית העבודה המקצועית הטובה ביותר ולהחזיר את החשבונות שלכם למצב תקין.

ביטול שיקים

ביטול שיקים

אם יצא לכם פעם לקבל הבטחה לתשלום בדמות שיק כתוב, אז אתם יודעים שצריך לוודא אל מול הבנק שלכם שאפשר להפקיד את השיק. אבל מה קורה כאשר אחד מהצדדים מחליט להורות על פעולת ביטול שיקים? במרבית המקרים זוהי פעולה אסורה על פי החוק, ולכן יש השלכות משפטיות לביטול שיקים באופן חד צדדי. כאשר בוצע ביטול חד צדדי מצידכם או מהצד שני, חשוב להתייעץ עם עורך דין בשביל להבין איך נכון יהיה לפעול ומה הן הדרישות שאתם צריכים להעלות על הפרק, בשביל להבטיח כי יימצא בדיוק הפתרון הדרוש לכם על מנת להתמודד עם סיטואציה מורכבת זו.

למה אסור לבצע פעולת ביטול שיקים לבד?

החוק אוסר על אדם לבצע פעולת ביטול שיקים באופן גורף. ראשית, משום שמדובר על התחייבות, והחוק דורש לעמוד בהתחייבויות. שנית, במידה ואתם אכן רוצים לבטל שיק, עליכם להוכיח כי קיימת סיבה אמיתית לצורך ביצוע ביטול השיק- כמובן שאם אתם מעוניינים לבטל שיק שכתבתם בצורה לא נכונה, אז כמובן שאפשר אבל יש להחליף אותו בשיק תקין אחר. לחילופין, אם אתם רוצים לבטל שיק כי לא קיבלתם את השירות שאתם חושבים שמגיע לכם, יש צורך לבצע הליך מסודר מול נותן השירותים ולא לפגוע במתן התשלום על השירות. כאן אפשר ורצוי לערב עורך דין מקצועי, כדי להתמודד באופן ישיר עם בעל המקצוע שלא ביצע את עבודתו, אך מהצד השני גם לא להפר את החוק ולבצע ביטול שיקים באופן לא חוקי.

הדרך הנכונה לבטל את השיקים הבעייתיים

לכל שאלה שיש לכם סביב הנושא של טיפול בתשלום על בסיס שיקים, יש כתובת אחת בלבד. אנחנו כמובן מדברים על משרדה של עורכת הדין מאיה לביא אשר תאפשר לכם לקבל תשובות לכל השאלות ובמקביל למצוא פתרונות משפטיים רלוונטיים על מנת לנהל את התהליך מול הגורמים השונים. אנשי הצוות במשרד עורכי הדין יוכלו לבחון באופן מקצועי את הסיטואציה ולהציע לכם פתרונות.

ביטול שיקים

לייעוץ חינם השאירו פרטים ואחד מנציגנו ישמחו לחזור אליכם
תוכן עיניינים
שתף מידע זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחומי עיסוק
×

שיחת ווטסאפ

דילוג לתוכן
קידום עורכי דין